Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 24. března 2023 Gabriel

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nakej_nick

proč jen fantasy?

Že "pojmenováním nebezpečí ono nebezpečí přivoláváme" věřili lidé celé věky a dodnes ho najdete na konci Otčenáše (dnes už s malým z; viz katechismus: v poslední prosbě „Ale zbav nás od zlého“ křesťan spolu s církví prosí Boha, aby zjevil vítězství, kterého již dosáhl Kristus nad „vládcem tohoto světa“, nad satanem....

Jinak Vám snad už předchozí příspěvky objasnily, že tyhle mediální kauzy mají leda za úkol posbírat politické body a odvádět pozornost od závažnějších věcí form;Zubrsu]. Bulvár (všetně Vás, autore) chrlí pseudokauzy, pseudoproblémy (pseudocelebrit) ... a zkuste mezi nimi hledat erudované komentáře třeba k důležitým změnám zákonů nebo k zahraniční politice státu.  Kolik demokracii utahujících šroubů prošlo za posledních pár let  schválením, kolik se jich právě chystá a kolik se jich v tichosti nezákonně toleruje?

Není náhodou zrovna na p. Rathovi zajímavější, na úkor čeho bere z rozpočtu peníze na proplácení poplatků u vybraných lékařů?

0/0
28.1.2009 12:23

Edmund Černá Zmije

Jméno Hitler ani Schicklgruber není tabu,

ale je naprosto nechutné dávat ho v čemkoli za příklad, i kdyby to mělo být jen zavazování tkaniček. :-P

Rath ho ovšem nechválil za to, že si uměl pěkně zavázat tkaničky, ale za ekonomické kroky. Tyto kroky sice vedly z krize, ale přímo připravovaly vojenskou agresi s cílem dobýt Evropu a přilehlé okolí. :-/

Že takové nuance nerozlišuje Rath, který má morálku řeznického psa, není s podivem. Že je nerozlišují ani někteří cyklisti je poněkud horší, protože to ukazuje na nedostatek morálky obecně. Tento deficit morálky potvrzuje i fakt, že Rath s Paroubkem se nejen nemusí plížit kanálama, ale dál hřímají z televize. Pravděpodobně se po kurzu ekonomie od Hitlera přiučili rétorice z dalšího užitečného pramene - přímo od Josefa Goebbelse.

0/0
28.1.2009 10:01

Robert Pospíchal

Re: Jméno Hitler ani Schicklgruber není tabu,

Smekám před Vámi...R^

0/0
28.1.2009 10:13

Saša

Edmunde, Vy zmije jedna černá,

tentokrát jste tedy ujel a zášť Vám zaslepila oči.

Rath, kterého nemám rád, rozhodně nechválil Hitlera. Připomenul, jakým způsobem řešil krizi on. To není žádná chvála. A není nic špatného na tom, o tom mluvit. Mluvit o historii není nikdy nic špatného. Kdo o historii nemluví, zapomene na ni a tím pádem se z ní nemůže poučit.

Co bych vytkl Rathovi v této souvislosti je něco jiného: neměl totiž pravdu. Hitler neléčil krizi zbrojením - zbrojit začal, až bylo prakticky po krizi.

Hitler začal léčit krizi výstavbou dálnic: nahnal hlavně mládež do pracovních táborů k výstavbě velkého množství dálnic. A samozřejmě ani tím krizi nevyléčil, jen přispěl k jejímu zmírnění. Jako obvykle odezněla i tehdejší krize v podstatě sama. Teprve potom začal zbrojit - před tím totiž musel provést celou řadu složitých politickoorganizačních a zahraničněpolitických manévrů, aby vůbec bylo možno začít zbrojit (například prolomit numerus clausus armády, že).

0/0
28.1.2009 12:54

Edmund Černá Zmije

Re: Edmunde, Vy zmije jedna černá,

Hitler především zlikvidoval demokracii a trh. Pak už mohl dělat cokoli, ale jako vzor ho nemůže soudný člověk jmenovat. Když někdo bere Hitlerovy "ekonomické" postupy jako inspiraci pro návrh řešení současných problémů, nevidí si prostě do huby. :-P

Jedině že by Rath mínil nastolit pracovní povinnost, lágry, vyvlastňování a vyvražďování Židů a podobná ekonomická opatření, která Fýrerovi přinesla popularitu. :-/

Mluvit o historii není nic špatného, ale hledat lék na současné problémy a jmenovat při tom Hitlera jako ekonoma, to je totální úlet. Rv

0/0
28.1.2009 14:34

Majklova_proxy

Re: Edmunde, Vy zmije jedna černá,

Sorry, ja myslim, ze Sasa ma pravdu. Rath (jakkoli mi jeho moresy lezou krkem) pouze popsal (byt treba ne uplne presne) historickou situaci.

0/0
28.1.2009 21:59

Majklova_proxy

Re: Jméno Hitler ani Schicklgruber není tabu,

Mimochodem, meritum Rathova komentare spocivalo v nastroji k reseni krize (analogicke k te dnesni?). Ja tam opravdu nevidim, ze by schvaloval nebo ospravedlnoval dalsi vyvoj.

-

Nemecko v krizi, tezka. Hitler nechal stavet a vyrabet, tecka. Lidi dostali praci - dopady krize zmirneny, tecka.

0/0
28.1.2009 23:39

Dluhy se neplatí

Rath se veřejně přihlásil k Hitlerově metodě

řešit ekonomickou krizi rozpoutáním světové války.

Není divu, Hitler byl levicový socialista, Rath je v současné době také levicový socialista...

0/0
28.1.2009 9:25

Majklova_proxy

Re: Rath se veřejně přihlásil k Hitlerově metodě

Hitler neresil krizi valkou - nepouzil valku jako reseni krize, pouze vyuzil synergie k vytvoeni pracobich mist (a narustu popularity, priziveni nacionalizmu...). Nejmin napul placas nesmysly.

0/0
28.1.2009 23:30

tučňák v exilu

Hitler

dal lidem práci a Zelenka zase snížil zátěž důchodového systému :-P

0/0
28.1.2009 9:01

Robert Pospíchal

P.S. Je mi líto mladé generace..

...která si není schopna uvědomit důsledků špatných počinů svých otců. To časem spěje k jejich zlehčování a opakování. Takový je už ale asi osud lidstva :-/

0/0
28.1.2009 8:58

pee choose quintana

karma

jako hrom. jsem zvedav koho jmeno se nebude smet zase vyslovovat priste. je to soucast historie a kdyz uz tam jednou je, tak se o nem ma i psat i vyslovovat. jinak budeme jako ti, kteri skutecne zakazuji a urcuji, co si mame myslet.

0/0
28.1.2009 8:56

Robert Pospíchal

Historie nejsou pouhá fakta, ale i jejich souvislosti

..ale to asi nechcete nepochopit. NIkdo to přece nezakazuje mluvit o Hitlerovi, ale když se vrcholný politik této země zmíní o určitém jasném historickém faktu, jako že Hitler dal lidem práci, musí si být vědom všech okolností s tím související a ty tak rovněž podat. Buď je tedy Ratha skutečný obdovivatel praktik nacistů, nebo je hloupý. Obojí je škodlivé.

0/0
28.1.2009 8:51

pee choose quintana

Re: Historie nejsou pouhá fakta, ale i jejich souvislosti

Pane Roberte, objevil jste kouzlo internetu a mate pocit, ze ted musite vsechny krmit svymi vyplody na blogu i v diskuzich? ;-D

0/0
28.1.2009 8:58

Robert Pospíchal

Re: Historie nejsou pouhá fakta, ale i jejich souvislosti

Ten červený křížek vpravo nahoře na obrazovce Vás zbaví problémů se čtením mých příspěvků velmi rychle ;-)

0/0
28.1.2009 9:06

barnabas_666

Re: Historie nejsou pouhá fakta, ale i jejich souvislosti

Ne nezbaví, okno se zavře, ale vy tu budete strašit dál :-P

0/0
28.1.2009 22:08

cara al sol

Re: Historie nejsou pouhá fakta, ale i jejich souvislosti

Teď jsi citoval Železného, který používal stejné demagogické metody jako Goebbels. Nepřímo jsi se dopustil schvalování nacismu a to je moc špatné. Rv

0/0
28.1.2009 23:47

tučňák v exilu

Re: Historie nejsou pouhá fakta, ale i jejich souvislosti

Mimochodem on jim až tak moc práce nedal, hlavní podíl na snížení počtu nezaměstnaných mezi lety 1933 a 1939 mělo to, že se jednak z ideologických důvodů přestaly registrovat nezaměstnané ženy a jednak neárijci... Plus samozřejmě na místa uvolněná jejich vyhazovy nastupovali Němci. Áda by byl asi blahem bez sebe kdyby zjistil, kolik lidí mu stále ještě žere propagandu...

0/0
28.1.2009 8:59

Majklova_proxy

Re: Historie nejsou pouhá fakta, ale i jejich souvislosti

A nejsou hloupejsi ti, kdo z prosteho (jakkoli mozna nesikovneho nebo ne uplne presneho) exkursu vyvozuji, ze Rath skandalne hodla vyuzit praktik jisteho A.H.?

-

Neni smesne, ze pobourena je prave ODS, jejiz sef - na pozici nikoli hejtmana nebo poslance, ale premiera - pouzil retoriku jeste flagrantnejsi?

0/0
28.1.2009 23:37

Harvester_CZ

Strach

Je známou věcí, že nejmocnějším manipulátorem lidu je strach. Tuto skutečnost zcela srozumitelně prezentovala Rowlingová pomocí zmíněné substituce jména však-vy-víte-koho. Ve fantazy literatuře je to, ačkoliv nejsem zase tak vášnivým čtenářem tohoto žánru, řekl bych celkem běžné, že vyslovením jména se něco může přivolat.

Víra v kouzla pomocí zaříkadel zřejmě už dost opadla, ale jak se zdá ještě někde funguje.

0/0
28.1.2009 8:32

Ranito - aka Smola,zabanovali ma

...

"Smola" se taky nesmi rikat :-(

0/0
28.1.2009 8:15

Zubrsu

Pochopil jsem to takhle....

....vůbec nejde o Ratha a nebo o Hitlera. Jediným pro mne srozumitelným důvodem  je "schválně" přehnaná reakce ODS na věčně svolávané tiskovky ČSSD a jejích velkých "myslitelů" k opravdu každé "ptákovině" co šlyší , vidí, nebo se zprostředkovaně doslechnou. Strana velkého "Jyrky" si tak říkajíc zase jednou naběhla a dostává se jí "spravedlivé" reakce(předpokládám, že tímto to nekončí) na jejich tiskovky o "cypovinach"! Když už nic, tak se my ostatní máme zasmát a né ty stupidní výšplechty jedné či druhé strany brát vážně, nebo si snad myslíte že ty dvě strany jsou takovými zavilými nepřáteli?

0/0
28.1.2009 7:44

Zubrsu

Re: Pochopil jsem to takhle....

Předpokládám, že v parlamentním bufáči spolu sedí u chlastu a chlámou se nám společně , jak nás(voliče) zase nadzvedli ze židlí, abychom si nemysleli, že za těch 100 papírů měsíčně se v tom parlamentu jen válejí!;-D Prostě z nás dělají blbce!;-€ A my jim to žerem i s navijákem. Jako voliči bychom měli podpořit "novou" stranu, která do parlamentu přinese novou kulturu a hlavně pracovitost pro republiku a ne pro vedení pol.stran!

0/0
28.1.2009 7:47

ZelenoCernySmejd

karma,

už jen za to, že (na rozdíl od těch modrobolševiků na IHnusu) konečně někdo pochopil, k čemu je historie!!!

0/0
28.1.2009 7:14

pavelpu

Re: karma,

Kdyby ten mamlas řekl, že "Hitler začal zbrojit, dal lidem práci, ale ty zbraně se pak někde musely uplatnit a rozpoutal válku. Takže tudy cesta nevede." nikdo by se po něm nevozil. Ale on to podal tak, že skutečně chválí Hitlera za super řešení s jednou malou pihou na kráse.

0/0
28.1.2009 7:29

tučňák v exilu

Re: karma,

Copak uplatnění zbraní, ale Německý "hospodářský zázrak" byl založen na krádeži Židovského majetku a masivním zadlužování, pak na krádežích v Rakousku, Sudetech a zbytku ČSR a i přes to se dostalo hospodářství do takového stavu, že bez agrese vůči Polsku (a tím dalších krádeží) by se Německé hospodářství nejspíš už na jaře 1940 zhroutilo...

0/0
28.1.2009 8:01

pee choose quintana

Re: karma,

myslite i v historii na hospodarsky zazrak ameriky, ktery stoji na vyvrazdeni indianu a kradezi majetku? nebo na masivnim financovani valek (Irak, Afganistan), aby byl uspokojen zbrojni prumysl ameriky a neprisli lide o praci? to jste taky mel na mysli?

0/0
28.1.2009 9:00

tučňák v exilu

Re: karma,

Jaký majetek byl přesně indiánům ukraden? A na redukci jejich počtu se stejně tak podílely zločiny bělochů jako vzájemné vyvražďování indiánů samotných.

Americký zbrojní průmysl nijak zvlášť moc lidí nezaměstnává v porovnání s civilní sférou. Naopak, armáda má problémy v některých oblastech (sdělovací technika ale třeba i ruční zbraně) sehnat dodavatele, protože ti se přeorientovali na civilní oblast, kde je mnohem větší odbyt, a mnohem stabilnější.

0/0
28.1.2009 9:25

Pleshoun

Není to docela přesné

"Hitler řešil krizi tak, že začal zbrojit, čímž dal lidem práci a

nastartoval ekonomiku! On s tím vyhrál volby! Pak to tedy vyústilo ve

válku... Liberální ekonomové na tohle zapomněli. A místo toho

přicházejí se svými fantasmagoriemi," řekl.

Jinými slovy DAL HITLERA ZA VZOR... takže hadr na hlavu a uvažovat...

0/0
28.1.2009 6:50

Martin V

Re: Není to docela přesné

Vy jste z toho pochopil, že Rath chce abychom začali zbrojit a vedli válku? Popřípadě po vzoru Hitlera začali vyvražďovat nějaké skupiny lidí? Že když to uděláme, podle vzoru Hitlera, tak se budeme mít lépe a bude se nám žít radostněji?

0/0
28.1.2009 7:15

Pleshoun

Re: Není to docela přesné

Liberální ekonomové na tohle zapomněli. A místo tohopřicházejí se svými fantasmagoriemi...

Já fakt nevím jak jinak si tu větu vysvětlit, než takto:

LIberální ekonomové jsou paka, která zapomněla jak skvělé řešení měl Hitler ;-)

0/0
28.1.2009 7:25

zab2

Re: Není to docela přesné

No jestli on tím spíše neříkal, že namísto všech hokusů ekonomických expertů a nalévání peněz do všeho možného by nebylo efektivnější dát lidem práci státními zakázkami (což řešil Hitler zbrojením a výstavbou dálnic a železnic), víte?

0/0
28.1.2009 7:48

ZelenoCernySmejd

Re: Není to docela přesné

když to v tom chceš vidět, tak je to tvůj problém, ale to nic nemění na historickém faktu!

0/0
28.1.2009 7:15

Jean Paul Gaultier

karma

0/0
28.1.2009 6:50

Igor1

naprostá shoda s autorem

myslím, že v názoru na pana Ratha je skoro celý národ jednotný - rozhodně ho většina nemusí. Ale to co řekl o Hitlerovi je prostě a jednoduše holá pravda a nic víc! Zoufalá snaha ODS vytlouci z toho nějaký politický kapitál by byla k smíchu, kdyby nebyla spíš k pláči.:-©

0/0
28.1.2009 6:49

fifi16

JJ,

tak tohle je i můj názor na věc. Rath je sice hňup, ale to, co rozpoutali novináři a jak byli zase politici ODS " rozhořčeni " a "znechuceni" včele s Tluchořem je donebevolající kravina. Karma

0/0
28.1.2009 6:23

compli

Karma.

R^!

0/0
28.1.2009 5:48

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS