Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 24. března 2023 Gabriel

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pralinka_rumova

A co nakoupit

obecní kozy a ovce? Ty by spásaly trávu, nezaměstnaný by je jen hlídal a odpovídal za důkladné nasycení a symetričnost pastvy:-). Tady snad pracovní úraz neškodí, i když, ty kozy mají rohy;-) 

Bohužel ani toto není reálné, někteří nezaměstnaní spoluobčané by místo lopaty ukradli a zlikvidovali tento pracovní nástroj...

0/0
20.7.2009 12:07

Terrurek

tak to panko chytrák

pěkně nas*at. Nikdo neplatí roky socialni pojištění aby si pak na podporu musel vydělávat... dementní text... kdyby aspoň sociální dávky... ale podpora... hehe

0/0
20.7.2009 12:03

MacX

Moc dobrý nápad to není

Tohle, pane zkuste zavést u nás na Ostravsku, kde o práci přicházejí i vysokoškoláci. Řekněte jim, že místo podpory (průměrná podpora v ČR je 5.100 Kč) vyfasují kosy a dostanou za to - co? Opět tu podporu? No, já myslím, že by měli dostat aspoň minimální mzdu, že. A v tom je ten problém, to by celý ten for dost prodražilo.

A druhá věc, můžu se vsadit, že ti, kterým se opravdu dělat nechce, si nějaký fígl, jak se té práci vyhnout, vždycky najdou (např. zdravotní omezení).¨Takže to opět, jako vždy, odnesou ti, kterým třeba zkrachoval zaměstnavatel a místo, aby si hledali nového, budou celému městu pro smích.

0/0
20.7.2009 11:56

Martin Adámek(adamek.blog.idnes)

Re: Moc dobrý nápad to není

Proc pro smich? Co je na praci smesneho?

0/0
20.7.2009 12:06

radim36

recept na obtížnou zeleň.

Co se týká sekání zeleně, tak nejlepší recept by asi byl cca 2 - 4 x zdražit maso a výrobky z něho.  Najednou by se stal domácí chov zvířectva, králíků a podobně rentabilní a všichni, kdo mají nějaké prostory, by obnovili králíkárny a začali obsekávat kdejakou zelenou plochu hluboko do lesů a polí. Tak, jak to bylo za komunistů. Ne jako dneska, i nezaměstnaný s minimální podporou si počká na akci v supermarketu a koupí si tam kuře za 45, místo toho, aby na vesnici na dvorku kolem něho 4 měsíce poskakoval, než ho dá na špalek. 

0/0
20.7.2009 11:52

Zuzana Hejná

zlepšovák

místo kosy na údržbu městské zeleně rozdat nezaměstnaným malé nůžtičky na nehty. Nezraní se, není problém s ovládáním a práce dlouho vydrží.

0/0
20.7.2009 10:55

kenev

Re: zlepšovák

To už vůbec ne! Ztrácí se lopaty a různé velké nářadí, ne tak nůžičky. Zaměstnaní to berou jako přilepšení ke své denní dvouhodinové práci. Zvyšují si tím finanční průměr.;-DR^

0/0
20.7.2009 11:14

Martin Adámek(adamek.blog.idnes)

Re: více příspěvků

příspěvky to jsou v zásadě na dvě témata:

1)sekání kosou

- Kosou jsem kdysi sekat zkoušel, nebyla to zas až taková tragédie. Samozřejmě to není tak efektivní, jako práce s křovinořezem. Ale pakliže máme k dispozici spoustu lidí "zdarma" (tak jako tak dostávají peníze), tak nám neefektivita práce nemusí momentálně tolik vadit. A pakliže nejsou peníze na údržbu trávy, tak z toho plyne, že nejsou ani na nákup pořádné techniky a na její provoz. Jak dlouho tu máme motorové kosy a křovinořezy? Deset let? Předtím byly jen elektrické sekačky a poměrně velké sekačky pod motorem Terra, to se pro tento účel nedá moc počítat. Lidi to dost dlouho zvládali kosami, tak snad jsme tak rychle nezdegenerovali?

Za standardních okolností bych samozřejmě počítal s křobinořezem nebo motorovou kosou, ale když nás média postavila před fakt, že nejsou peníze (a víme, že jsou lidi), tak mi z toho ty kosy (a pro dočišťování srpy) logicky vyplynuly.

Naklepávání kosy-mezi nezaměstnanými se najde 1, co by to zvládl?

0/0
20.7.2009 10:51

Martin Adámek(adamek.blog.idnes)

Re: více příspěvků

2) škatulky peněz, školení, montérky, (ne)zkušenosti s prací

"prostě nejde vzít peníze pro sociální podpory a zaplatit s nima sekání obecní trávy - na to je kriminál." a "Ze prokazuje jak je hloupy, jak netusi jak veci chodi"

 -ale vždyť já jsem si všiml, že to nejde.... a o tom přece píšu. Pokud jste to nepochopili, tak já nekritizuji náš MÚ, ale systém. Prostě mi to přijde být postavené na hlavu. To, že to nejde. To, že radši peníze rozdáme, než abychom za ně pořídili alespoň malý užitek. Právě proto, že to vím, to tady kritizuji. Pokud stávající stav považujete za správný, a mě za divného, když se mi nelíbí, to už je vaše věc, i když z mého pohledu je to poněkud smutné.

"Chytrolín, že jsi vživotě nikdy nepracoval je zřejmé z tohoto článku."

-právě naopak, jsem zvyklý makat, a ne prudit zaměstnavatele. Na pracoviště se dostavím sám a oblečený, makám jak a kdy je třeba, případnou škodu platím ze svého.Nepracoval jsem pod odbory,nejsem zvyklý fasovat oblečení, stěžovat si a stávkovat.

0/0
20.7.2009 10:57

Martin V

Re: více příspěvků

SouhlasR^

Škoda, že "sociální" editi tohle nikdy nepochopí:-/

0/0
20.7.2009 11:29

radim36

Re: více příspěvků

Je to i nemožné z hlediska fyzického stavu mnoho dlouhodobě nezaměstnaných. Dlouhodobou nečinností a pobytem v hospodách a hernách absolutně ztratili fyzickou výdrž a doslova se vyžrali na úctyhodnou tloušťku. Fyzicky pracovat déle než hodinu, dvě denně je pro ně nepřijatelné, někde venku na slunci a v horku už vůbec ne,  přitlačit  na ně ve stylu nějakého aspoň měsíčního drilu, kde by za tu dobu ztratili sádlo a nabyli  zpátky nějaké fyzické výdrže není možné a přinutit je k práci pod hrozbou hladovění nebo ztráty střechy nad hlavou kvůli dnešním sociálním podporám není taky možné.

0/0
20.7.2009 12:00

Malicekk

fakt

se nestacim divit jaci prostacci zde pisi a sklizeji pomerne slusne karmy. Myslenka pekna.... ovsem se znalosti okolnosti naprosto nerealizovatelna. Ale o to autorovi nejde. Ze prokazuje jak je hloupy, jak netusi jak veci chodi neni to podstatne. Hlavne zarvat do sveta svuj nazor. Rv

0/0
20.7.2009 9:53

Martin V

Re: fakt

Popište ty okolnosti co autor nezná?

Nezaměstnatelný dostane přidělený trávník k údržbě - jednou týdně to městský úředník zkontroluje.

Budou problémy - sníží se dávky, prosté a jednoduché řešeníR^

0/0
20.7.2009 10:00

editi

Re: fakt

To je stejné, jako o dřívější vyhlášce o úklidu chodníků v městech. Tvou povinností bylo uklidit chodník, ale posypový materiál, hrablo, koště a lopatu ti muselo dodat město. Proč já bych měla na své náklady se svým nářadím uklízet majetek jiného vlastníka. Takže vyhláška se ruší zákonem.;-D;-D;-D;-D

0/0
20.7.2009 10:26

Martin V

Re: fakt

Ale to je úplně něco jiného, za uklid chodníků jsi nic nedostávala - maximálně pokutu za neuklidRv

Ted budou dotyční dostávat - sociální dávky. Opravdu tam nevidíte rozdíl a demagogicky mlžíte? A opravdu nevidím problém v jednodenním školení se zacházení kosou, ač člověk z města, jste to zvládl během asi pěti minut. Poničíte svěřené zařízení nebo ho ztratíte - nemáte nárok na vyšší sociální dávky a práci musíte stejně vykonat.

Jo, když někdo nechce, je to horší než kdž to neumí :-)

0/0
20.7.2009 11:23

oldiess

Re: fakt

o brainstormingu jste asi neslyšel...

0/0
23.7.2009 12:34

editi

Chytrolín,

že jsi vživotě nikdy nepracoval je zřejmé z tohoto článku. Kdyby to bylo tak snadné nakoupit kosy a nezaměstnaní by mohli síct trávu, tak bych ti tleskala. Ono to není jenom o kose a té trávě. Každého pracovníka musíš vybavit montérkama a ochrannými pomůckami. U každého pracovníka zajistit zdravotní prohlídku. U každého pracovníka, který drží kosu v ruce poprvé musí být mistr, který nad ním má dohled. Ty si v životě kosu v ruce nedržel, protože by si věděl, že kosa se musí den co den naklepat a poté při sečení brouskem potahovat. To není vše. Musíš umět na kose nastavit úhel. Každého pracovníka jsi povinen proškolit o bezpečnosti práce. Za každého pracovníka jsi povinen platit odvody státu a  zdr. pojištění, důchodového  pojištění. Za bolševika tyto starosti se zelení města neměly. Lidé byli rádi za každý zelený palouk, který na vlastní náklady udržovali. Takže nemachruj a nepiš hlouposti, když něčemu nerozumíš.

0/0
20.7.2009 9:28

Martin V

Re: Chytrolín,

Ať so seká čím chce, prostě dostane louku k údržbě a klidně to může i s rodinou spást:-)

0/0
20.7.2009 10:01

DOBR

Re: Chytrolín,

Soudružko, prvně se mohu ztotožnit s částí Vašeho textu, krásně jste popsala ten medík, který mají na hrbu ti oškliví podnikatelé. Jakou obrovskou práci musejí vykonat ti, které tady neustále napadáte a očerňujete. Tak hlavně, že jste si dobře vědoma toho, že až tito lidé budou zlikvidováni daněmi, tak že stát na tuto práci naprosto nestačí. A autora nechte na pokoji, nemyslel to špatně, pouze chtěl vyjádřit, že stát není schopný rozdat nezaměstnaným ani košťata.

0/0
20.7.2009 10:23

Martin Adámek(adamek.blog.idnes)

Re: Chytrolín,

vizte výše

0/0
20.7.2009 11:04

Clara Shot

Vždycky je snažší vymýšlet důvody proč to nejde, že Editi..?

Kosa je možná extrém, ale s koštětem a pytlem na odpadky by to měl zvládnout každý. Pointa je, proč rozdávat zadarmo, když se i podřadná práce musí platit? Rv

0/0
20.7.2009 11:05

radim36

To se už přece dávno děje.

Už loni u nás Technické služby a bezdomovci jakousi svou aktivitou nejenom čistili plochy ve městě, ale "protáhli"  to i na příkopy kolem polních cest hluboko v místních lesích. Kde si desítky let v příkopech spolehlivě rostla buřeň a trní a zpomala vodu, už loni to všechno bylo "vyholeno" určitě k nelibosti lesní zvěře a letos zase.  ještě že u nás nebyly žádné velké přívalové deště...

Akorát si nedovedu představit, že by nějaký městský bezdomovec dostal do ruky obyčejnou kosu.  Vždyť by tím neusekl ani půl metru a jak by byl posilněný nějakým krabčákem, ještě by se na to napíchl.

0/0
20.7.2009 8:54

MiroTR

Sekat kosou ?

Obávám se, že místo dávek by stát musel platit ještě odškodné za úrazy ! :-/

0/0
20.7.2009 8:52

petrph

víte co je to rozpočet???

Hádám že jste asi neslyšel slovo rozpočet?? Že prostě nejde vzít peníze pro sociální podpory a zaplatit s nima sekání obecní trávy - na to je kriminál. Jo tak možná že kdyby tam měli nějakýho daňovýho specialistu který by dokázal převest část těch peněz jak podporu zaměstnanosti, tak možná, ještě lépe s milionovou dotací z fondů EU:):) Ale zase kdyby pak výsledné zprávy napsal že se povedlo získat pracovní příležitosti pro 2 nezaměstnané na 5dní po 4 hodinách a jenom v létě, ....................................

0/0
20.7.2009 8:50

MiroTR

Re: víte co je to rozpočet???

Porušení zákona o rozpočtovém určení daní si může dovolit leda Rath. Starostové by brzy dostarostovali. :-/

0/0
20.7.2009 8:53

trallfa

Je to sice hezká myšlenka,

ale takhle by fungovalo naposledy někdy před válkou. V dnešní přebyrokratizované době bys musel každého "pracovníka " vybavit pracovními a ochrannými  pomůckami, musel by projít školením BOZP, doprava na pracoviště, strava.... a město by muselo zaměstnávat nějakého drába. To jsou všechno náklady. Navíc náklady na člověka, který přijde jednou, možná dvakrát. A krom toho, nevím Martine, jestli jsi někdy zkoušel sekat kosou. Ono to chce techniku a tu se nenaučíš za den. A už po hodině tě bude bolet celé tělo. Myslím že tahle sorta lidí může maximálně zametat.

0/0
20.7.2009 7:15

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS